Baterie wewnętrzne

Każde z nas ma w sobie nieposkromione zasoby energii wewnętrznej. Czasem jest tak, że ich nie odczuwamy, wydawać by się mogło nam, że cała nasza elektrownia wewnętrznej siły została przesilona i ostatecznie odłączona od zasilania. Jak odszukiwać swoją energię?

Skoro to my jesteśmy elektrownią własnej energii, to nie pozostaje nic innego jak zajrzeć we własne systemy wytwarzania i sprawdzić, gdzie dokładnie nasza elektrownia energetyczna przestała produkować moc niezbędną do codziennego uśmiechu, własnej motywacji, chęci do pracy czy pozytywnego rażenia dobrą energią otaczających nas ludzi.

Może skorzystamy z emocji? Tych, które dodają energii?

Ćwiczenie na dziś:

Przypomnij sobie taki moment, kiedy wypełniała Cię moc energii. Jak myślisz o tej chwili? Brakuje Ci jej? Co z tamtego wspomnienia możesz sobie podarować na dziś? Może porcję dobrej energii?

Na obrazku umieściłam swój „energetyzer”. Zawsze, kiedy piję herbatę – myślę o niezwykłych miejscach i ludziach, z którymi zdarzało mi się pić herbatę. Od zimnych zaśnieżonych schronisk górskich, kiedy przemoknięte buty i spodnie suszyły się na kominku, a herbata dawała ciepło, po gorące pustynne podróże, gdzie czarna, mocna herbata z dodatkiem liści mięty koi pragnienie w upale. Mój obrazek przypomina mi zawsze, że w zwykłej herbacie może kryć się ogromna moc i energia!